Korzystanie ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych stało się naszą codziennością. Z tego powodu od współczesnych aplikacji wymaga się zdecydowanie więcej. Rynek mobilny oferuje ogromne możliwości, ale jest również najeżony licznymi pułapkami, na które trzeba uważać. Przekonaj się jakich praktyk należy unikać i zwiększ szansę na to, że Twój produkt odniesie sukces!
Błąd 1 – Projektowanie aplikacji mobilnych bez badania rynku
Jeden z podstawowych błędów związanych z projektowaniem aplikacji przeznaczonych na rynek mobilny, to brak zrozumienia docelowej grupy użytkowników i niewłaściwe odniesienie się do ich potrzeb. Z tego powodu końcowy produkt nie jest w stanie zainteresować sobą nikogo na dłużej.
Właśnie dlatego projektowanie aplikacji mobilnych należy rozpocząć od przygotowania gruntownej analizy. Ta w pierwszej kolejności zidentyfikuje osoby, które będą zainteresowane produktem, a następnie da pojęcie na temat tego, jak bezpośrednio odpowiedzieć na ich oczekiwania.
Więcej na ten temat znajdziesz na appchance.com/pl/uslugi/mobile-app-development/.
Błąd 2 – Tworzenie produktu ze zbyt skomplikowanym interfejsem
Projektowanie aplikacji mobilnych przez osoby niedoświadczone, często skutkuje przerostem formy nad treścią. Skomplikowany, nieintuicyjny interfejs może zniechęcić potencjalnych użytkowników.
Zamiast tego należy tworzyć interfejs i ścieżki nawigacyjne z myślą o prostocie korzystania i szybkiego wykonywania zadań. Przyczynia się to do pogłębiania pozytywnych doświadczeń użytkownika (UX), co jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu.
Błąd 3 – Wypuszczenie projektu bez testowania
Zbyt wielu deweloperów jest przekonanych o tym, że ich projekt jest w pełni dopracowany. Prawda jest jednak taka, że każdy produkt wymaga gruntownego sprawdzenia pod kątem funkcjonalności, UX i wielu innych aspektów.
Błąd polegający na niewłaściwym lub zbyt późnym etapie testowania może prowadzić do wprowadzenia na rynek aplikacji z poważnymi błędami. Regularne testy, w których można sprawdzić różne warianty programu, są kluczowe dla zapewnienia jakości i użyteczności aplikacji.
Błąd 4 – Projektowanie aplikacji mobilnych bez responsywności
Urządzenia mobilne są bardzo różnorodne. Zabierając się za projektowanie aplikacji mobilnych, należy dostosować je do wyświetlania i funkcjonowania w różnych rozdzielczościach i proporcjach.
Ignorowanie zróżnicowanych urządzeń mobilnych może skutkować nieoptymalnym działaniem aplikacji na niektórych platformach. Zmniejsza też dostępność produktu, odcinając go od potencjalnych użytkowników.
Błąd 5 – Zakończenie projektowania na etapie wydania
Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale wypuszczenie gotowego produktu na rynek nie oznacza zakończenia pracy. Projektowanie aplikacji mobilnych, które mają osiągnąć sukces i być innowacyjne, musi zakładać także miejsce na rozwój. Z tego powodu po publikacji programu należy zbierać feedback użytkowników i udoskonalać go, tak by mógł być jeszcze bardziej dopracowanym produktem.
Powyższe przykłady to tylko niektóre błędy, które można popełnić na etapie projektowania. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja aplikacja będzie dobrze odpowiadać na potrzeby rynku, skorzystaj z pomocy specjalistów. Sprawdź ofertę firmy Appchance i czerp z ich doświadczenia w tworzeniu rozwiązań mobilnych!