„Jak duży powinien być rozmiar mojego systemu fotowoltaicznego?” – to jedno z wielu pytań, jakie zadaje sobie większość ludzi rozważających energię słoneczną. Oto kilka czynników, które mogą pomóc Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Dopasuj swój system do swoich potrzeb
Powszechną praktyką w branży jest instalowanie wystarczającej liczby paneli, aby pokryć 100% obecnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Aby to zrobić, Twój instalator będzie musiał sprawdzić roczną wartość poprzednich rachunków za media, aby obliczyć średnią miesięczną i roczną.
Czy powinienem znacznie przewymiarować swój system?
W przypadku większości domów lub firm znaczne przewymiarowanie systemu w celu przekroczenia potrzeb zazwyczaj nie ma sensu, ponieważ prawdopodobnie nie przyniesie dodatkowych oszczędności. W przeciwieństwie do tego w co wierzy wiele osób, większość przedsiębiorstw użyteczności publicznej nie będzie płacić dodatkowych kredytów netto za produkcję systemu słonecznego, która przekracza Twoje potrzeby o ponad 120 procent. Jest jednak kilka wyjątków. Jeśli planujesz dodać lub uzupełnić swój dom lub firmę, które znacznie zwiększą Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną (np. basen, dodany metraż, nowe maszyny lub pojazd elektryczny), upewnij się, że Twój instalator fotowoltaiczny zdaje sobie z tego sprawę, więc mogą dostosować system do zwiększonego zapotrzebowania.
Potencjał produkcyjny lub koszty instalacji
Podczas współpracy z wykwalifikowanym i doświadczonym instalatorem fotowoltaicznym – fotowoltaika we Wrocławiu, powinien on przeprowadzić ocenę Twojej lokalizacji, aby określić potencjał słoneczny Twojej nieruchomości. Korzystanie z oprogramowania, które może przeprowadzać symulacje w celu określenia potencjalnej rocznej produkcji każdego panelu, pomoże określić liczbę i lokalizację paneli. Ma to kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że nie instalujesz niepotrzebnych lub nieefektywnych paneli.
Koszty instalacji
Rozmiar systemu w oczywisty sposób wpłynie na koszt instalacji. Rozważając systemy fotowoltaiczne, należy wziąć pod uwagę koszt instalacji, w tym wszelkie ulgi podatkowe, rabaty lub zachęty, które mogą być dostępne dla kwalifikujących się systemów.